"Geeks on Wheels" on üritus, mille raames Microsofti Partnertudengid ja MUG.ee liikmed veerevad kohale Eesti erinevatesse koolidesse ning tutvustavad kõige uuemaid ja vingemaid tehnoloogiaid.

esmaspäev, 28. september 2015

Parksepa

Pärast pikka nädalavahetust saavad taas nohikud mõnes koolis lastele ja noortele IT-valdkonna salakäike paljastada. Seekord maandusime Parksepa Keskkoolis. Tegemist oli äärmiselt kunstilise kooliga: MS Paint programmiga Facebooki joonistusmängu tarbeks nohikute joonistamine lõi aulas laineid ning nii mõnedki talendid salvestasid nuhvlis joonistatud taiesed nohikute demo-seadmetesse. Lisaks oli terve päeva kuulda vaimustavat lõõritamist, vahel ka samal ajal vapustavaid tantsuliigutusi näidates. Sel hetkel, kui lava nohikute Xboxi kolast vabanes, tassiti sinna trummikomplekt.

Kui rääkida täpsemalt riistvara laborist, siis ei saa mainimata jätta lapsepõlves mängitud kirurgimängu. Klass on üldiselt ümberehitatud keskse operatsioonilaua ümber, mille peal on kas juba lahtikistud või opereerimist ootav arvuti. Selgub pikk arvuti ajalugu ning siis saabki sisemust uurida. Igaühel on võimalus võtta arvuti täiesti lahti ilma ühegi ebasoodsa järelmõjuta! Kõik küsimused leiavad vastuse ning tunni lõpuks teavad õpilased paljugi rohkem kui enne. Peamiselt ikka seda, et arvutikasti sees on kassid.

Järgmine kool juba homme ning päris lähedal: Lähte Ühisgümnaasium!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar