"Geeks on Wheels" on üritus, mille raames Microsofti Partnertudengid ja MUG.ee liikmed veerevad kohale Eesti erinevatesse koolidesse ning tutvustavad kõige uuemaid ja vingemaid tehnoloogiaid.

kolmapäev, 12. märts 2014

Suurepärane päev Haanjas

Täna hommikul saime kokku Tartu United Motorsis. Kodinad kokku pakitud, vurasime Haanja poole. Pärast sõitu, mida saatsid imeilus päikesetõus ja Lõuna-Eesti kuppelmaastikud, jõudsime Haanja Kooli, kus ootas meid soe vastuvõtt. Tegime enda tavapärase tutvustuse. Algul olid õpilased häbelikud, kuid hiljem läks Xbox One’i juures lausa trügimiseks – kõik soovisid tantsu lüüa. Nagu öeldakse: algul ei saa vedama, pärast ei saa pidama.

Samal ajal lükati käima tavapärased laborid, mis möödusid meeldivas õhkkonnas – kuigi kohal olid ka Rõuge kooli õpilased, olid rühmade suurused parajad ja õhkkond oli mugav kõigile.
Programmeerimise laboris tuli Kethmarile ja Oliverile üllatuseks, et suur osa mõne klassi õpilastest on Kodu Game Lab’ga juba tutvust teinud. Lähenesime paindlikult ja nii sai välja hõigatud, et labor toimub võistluse vormis – võitis parim Koduga programmeeritud jalgpallimäng. Ka algul skeptilised 9. klassi õpilased sukeldusid Python’i programmeerimiskeele teeki turtle ning joonistasid usinalt erinevaid kujundeid ja maju, kusjuures tüdrukud tegid poistele programmeerimise alal silmad ette!

Uno ja Arnold suutsid tüdrukutele selgeks teha, et Windows’i tahvelarvutid võivad olla täiesti tõsised USB-pesaga töömasinad, millel kontoritarkvaraga mingit probleemi pole. Riistvara vastu tunti palju huvi ning protsessori ja mälualased teadmised said märgatavat täiendust. Põnevust pakkusid ka erinevad mobiilplatvormid ning nende erinevused.

Ka tarkvara labor oli parem, kui kunagi varem ning Jürgenil ja Toomasel õnnestus Exceli Power Query lisa abil taas õpilaste Facebooki andmetes tuhnides neid kohutada. Kahtlemata ei ole lastele hirmus enam Windows 8 ning on avastati selle võlud varasemate versioonide ees.

Demolauas katsetati seekord uusi meetmeid – koolinoortele anti võimalus telefoni kuju ja näitajaid tundes võita vahvaid auhindu. Androidi, Windows Phone’i jai iOS-i jooksutavad seadmed näpati kärmelt laualt ning suunduti saali erinevatesse nurkadesse nende funktsioonidega tutvust tegema.

Kooli juhtkond oli meeldivalt üllatunud ja suutis oma tänuavaldustega mõnel meeskonna liikmel suisa õnnepisarad silmi tuua. Võime ausalt öelda, et päev oli meeldiv ning kindlasti kasulik ka meile!

Päev edukalt lõpetatud ja noored koolibussile saadetud, pakiti asjad kottidesse ning seati sisse elamine vene keele ja loodusteaduste klassides. Paariks tunniks suundusime Võrru uhkeid autosid puhastama ning einestasime Mõisa Aidas. Õhtu alanud, sõideti koolimajja, kus nii mõnelegi nohikule avaldas enim muljet koridoris pesitsev lauatennise laud. Pallipõrkeid võis kuulda ka uue kalendripäeva alguses…

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar