"Geeks on Wheels" on üritus, mille raames Microsofti Partnertudengid ja MUG.ee liikmed veerevad kohale Eesti erinevatesse koolidesse ning tutvustavad kõige uuemaid ja vingemaid tehnoloogiaid.

teisipäev, 1. oktoober 2013

Põnev päev Orissaare Gümnaasiumis jätkub

Orisaare demonurk ja Xboxi mängunurgake avas oma uksed juba varakult, ning väikse kinecti mänguga alustasid nii mõnedki lapsed oma koolipäeva. Pärast sissejuhatust, räägiti lastele ka kinecti põhimõttest ning uuriti mis konsoole keegi kodus ise kasutab.

Päeva tarbeks olid noored jagatud 3 gruppi. Ühed olid riistvara laborid, teised tarkvara laboris ning kolmandad nautisid Kinecti ja demoseadmeid. Kasulikud teadmised ja meelelahutus käsikäes. Ei olnud puudus ka aktiivsetest küsijatest.

Tubli õpetaja Madis tarkvara laboris

Kuulatakse huviga

Usinad nohikud kirjutavad kõigile
laborilistele ka diplomid

Õpilased laborite vahepeal lõõgastumas

Laste uudishimu seadmete vastu oli suur. Suudeti läbikäia seadmete kõik nurgad, ning avastada seadmete tarkvara ja riistvara parimad küljed. Märgati ka Demonurga vastutaja katkist S4-ja, ning uuriti mis me sellega tegime.

Aaahhhh MacBook!

Tegelt pole hullu midagi, kõik on tore

Demoseadmed

Tore näha rõõmsaid lapsi

Sõbrannad demolaua juures
  
Uus Nokia 1020 tõmbab huvilisi
Lõuna paiku viidi läbi ka äge paarismäng, kus tuli oma osavust ja leidlikust demonstreerida nutiseadme kasutamise abil. Õpilased olid oodatult nupukad ja ei läinud kaua aega, et ülesanne lahendatud sai :)

Korraldasime seadmete tundmise võistluse, kus paarikaupa reastatult otsiti demoseadmetest vastust küsimusele "Mis hiire pani Microsoft välja kõigi tagasisidele vastanutute vahele?". Ei läinud paari minutitki kui iPhone 5e omanud sõpradest koosnev paar karjus välja "Microsoft Wedge Touch Mouse" . Vastus oli pildistatud iga seadme pildikausta/äppi. Õige vastuse eest teeninisid nad mõnusa meene Geekside poolt.

"Kus on hiir ja mis ta nimi on?"

Järgnevad paar tundi oli lastel võimalik kirja panna ja harjutada end Xboxi võistluse jaoks, mis peagi terve ruumi enda alla hõlmas.

Võistlus hakkas lastele oodatust teistmoodi. Harjutati GTA-s inimeste ülesõitmist, Dance Centralist Justin Bieberi laulu järgi tantsimist ja Kinect Sportsis suuskade laskumist. Võistlus tuli siiski aga vähe tubastemas tingimustes. Tegemist oli Kinect Sportsi mini-mänguga "Pin Rush".

Varasem rekord Valga koolipoolt löödi kiirelt ning tänaseks päevaks on Pin Rushi rekordiks 327 kurikat.

Tublid Xboxi võistlejad said autasustatud

Nagu ikka, õnnitlesime tuuripäeva lõppedes parimaid, ning kontrollisime õpilastelt, kas nad ikka panid laborites ka tähele. Kiire käerektsiooni ja taibuka peaga said nii mõnedki õpilased endale huvitavaid meeneid meie sponsorite poolt. Küsimused olid riistvara laborist näiteks "Milliseid seadmeid saab paigaldada PCI pesadesse?" ja tarkvara laborist "Kui kiiresti on võimalik arvutile paigaldada Windows 8?".

"Millega ei tohi arvutit puhastada?"

"Kui kiiresti on võimalik paigaldada Windows 8?"

Kiired vastajad ei jäänud tühjade kätega

Lastele oli võimalus ka pärast võistlust Xboxiga edasi mängida.

Ega ainult Eesti mees ei ole tantsulõvi

Enne geekide sleep mode minekut, korraldasime me 2le 4-st koosnevale naiskonnale nobedate näppude vooru, kus panime testiks nende nupukuse ja teadmise klaviatuurist.  Tüdrukute nupp ja nobedust pandi testiks, nii mõnegi arust " kiviaja" klaviatuuri taga, kus olid olemas nupud, millest lapsed polnud enne kuulnud, ega näinud. Üksikute vigadega saadi klaviatuurid kokku, ning taaskord tänasime osavõtjaid toredate meenetega.

Osavate näppude ring

Osavate näppude vooru võitjad

Klaviatuurivõistluse auhinnaline teine koht

Õpilaste tagasiside oli igati väga tore ja hea. Unistuste arvutitundides tahetakse õppida veebilehtede kujundamist ja programmeerimist. Tulevikuseadmetelt oodatakse 3D liideseid ja hologramme.

Homme suundume oma selle tuuri viimasesse kooli, Lihula Gümnaasiumisse :)

Kohalik meedia on meil
igapäevane külaline

MUG.ee ja Windows 8  on parim kooslus

1 kommentaar: